Dit is een meerdaagse cursus
CMIO Masterclass 2-daagse 2025
do. 22 en vr. 23 mei 2025
Deze masterclass is in eerste instantie bedoeld voor huisartsen die binnen de zorggroep of regio de rol van Chief Medical Information Officer (CMIO) hebben of zullen krijgen. Daarnaast zijn CIO's van zorggroepen of actief geïnteresseerden in de informatisering van de huisartsenzorg welkom.
Het CMIO Netwerk Eerste Lijn bestaat inmiddels bijna 6 jaar en CMIO's hebben een belangrijke rol in (regionale) huisartsenorganisatie gekregen. Binnen de masterclass worden de belangrijkste hedendaagse onderwerpen besproken die nodig zijn om te kunnen functioneren als eerstelijns CMIO, en hierbij wordt vooral de verbinding gelegd tussen theorie en praktijk. Door middel van verschillende vormen van interactie veel ruimte voor het delen van ervaringen. Dit is van belang omdat de digitaliseringsopgave groot is en eerstelijns CMIO's gezamenlijk daar een belangrijke rol in spelen. De masterclass wordt georganiseerd door de TU Eindhoven in nauwe samenwerking met CMIO-netwerk Eerste Lijn, met logistieke ondersteuning van de LHV.
Leerdoel
Na deze masterclass heb je:
- Kennis van het Nictiz lagenmodel en weet deze ook toe te passen als CMIO;
- Zicht op de belangrijkste veranderingen met betrekking tot eHealth toepassingen en gegevensuitwisseling met de eerste lijn;
- Op de hoogte van de landelijke programma’s en plannen. (Nationale ICT Strategie en Visie, ICT-infrastructuur, PGO enz.);
- Een goed beeld van wat de consequenties landelijke ontwikkelingen (zoals IZA , CumuluZ, SNOMED) kan hebben voor de CMIO’s;
- Kennis van landelijke ontwikkelingen op het gebied van IT-infrastructuur (CumuluZ, zorgviewer);
- Kennis over SNOMED in de huisartsenzorg;
- Inschatting van zorgproces en organisatorische veranderingen bij zelf/telemonitoring;
- Regionale plannen in verbinding kunnen brengen met de landelijke plannen en waar synergie kan worden gezocht;
- Kennis van datamanagement, AI, en de kracht en zwakte van data;
Inhoud
De masterclass biedt een handvat om de rol van eerstelijns CMIO goed te kunnen uitoefenen gezien de uitdagingen waarmee zorg de komende jaren op gebied van eHealth en informatie-uitwisseling mee geconfronteerd wordt. De belangrijkste nieuwe kennis hierover wordt aangeboden en besproken. Er wordt veelal vanuit een theoretisch kader overzicht gecreëerd over de verschillende onderwerpen.Van de deelnemers wordt vooraf verwacht dat ze het Nictiz lagen model kennen en begrijpen. Voor de deelnemers die het Nictiz lagen model nog niet kennen zullen we online een korte inleiding interoperabiliteit houden.
Voor leden van het CMIO-netwerk geldt een aangepast inschrijftarief (€ 920,-). Bij een geldig lidmaatschap zal het tarief handmatig gecorrigeerd worden op de factuur.
Praktische informatie
-
Voor wie
Huisarts in loondienst, Praktijkhouder, Waarnemer
-
Accreditatie
12 punten
-
Kosten
Leden € 950,-
Niet-leden € 950,-
Programma
Het programma is nog in ontwikkeling. Zodra het programma definitief is, plaatsen wij dit op de website.
Aanmelden
Deze cursus wordt op de volgende data/locaties gehouden. Geef aan waarvoor je je wilt aanmelden.
Do 22 mei 2025
09:00 - 17:00
Vr 23 mei 2025
09:00 - 17:00
Bijzonderheden
Voor leden van het CMIO-netwerk geldt een aangepast inschrijftarief (€ 920,-). Bij een geldig lidmaatschap zal het tarief handmatig gecorrigeerd worden op de factuur.
Algemene voorwaarden LHV Academie
Op alle nascholingen van de LHV Academie zijn de Algemene voorwaarden van toepassing.
Contact
Voor meer informatie kun je per e-mail contact opnemen met de LHV Academie via c.van.rooijen@lhv.nl of bel 085-0480081/ 06-86867644.